Pazartesi - Cumartesi 09:00 - 19:00 / Pazar - Kapalı0850 885 2 774ETİLER / ALTUNİZADE

Nasır Bakımı

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.


Nasır Bakımı

nasır tedavisi
ayak taban nasırı

Nasır Nedir?

Nasır nedir, deride oluşan yoğun kalınlaşma diğer adı ile keratinleşmedir. Ayaklarda oluşan en çok karşılaşılan sorunlar arasında yer alır. Nasırlar cilt üzerine üst üste tekrarlanan sürtünmeler ya da sürekli basınç ile gerçekleşir. Sıklıkla, ayakta oluşan ayak nasırı nedeni ayakkabı içinde ayağın oturmayıp hareket etmesidir. El nasırı ise çoğunlukla işlerden oluşan sürtünme ve basınçtan meydana gelir.

Nasır Başlangıcı

Nasır başlangıcı, basınç ve sürtünmenin yoğun olduğu bölgede vücudumuzun kendisini korumak için savunma sistemini devreye sokmasıyla keratin doku artar ve nasır oluşumu başlar. Devam eden basınç ve sürtünme ile daha derinlerde olan kan damar ağı, sinirler ve yeni doku üreten derinlerdeki deri katmanları etkilenir ve ağrı oluşumu başlar. Mevcut kemik deformiteleri, basma kusurları, sıkı ayakkabılar ve yüksek ökçelerin nasır oluşturabilmesine karşılık parmak üstleri, parmak araları, ayak tabanı, topuk altı ya da topuk arkasında nadiren de tırnak altları ve kenarlarında da oluşabilir. Yapılan bazı sporlar sırasında ayakların aldığı darbeler nasırlanma riskini arttırır.Nasır Belirtileri

Nasır belirtileri çoğunlukla ayak parmakları arasında görülen kalınlaşmış deri tabakası olarak görülür. Şeker hastalarında enfeksiyon ve diğer komplikasyonlar oluşması yüksektir, bu sebeple de uygun bakımın yapılması gereklidir. Podolog Elif Demir Ayak Sağlığı Merkezi ile ilk olarak nasır neden olur sorusuna cevap nasırın neden olduğu baskı tespit edilmektedir. Nasır tabakalar cihaz ile acı vermeden temizlenirken, baskının oluştuğu bölge korunmaya alınarak tekrar oluşması engellenmektedir. Nasır temizliğinde bıçak ,bistüri vb. kesici aletler kullanmak oldukça tehlikelidir. Merkezimizde nasır için özel cihazlar yardımı ile nasır temizlenir ve tekrar oluşmaması için yoğun bir program dahilinde izlenir.

Nasır Neden Olur

Nasır neden olur, Uzun süre ayakta kalmak, sıcak veya sert zeminde yürümek, yüksek kan şekeri seyreden hasta, ölçüsü uygun olmayan ayakkabı veya terlik kullanmak, düz taban ayağına sahip olmak, ayak tırnak batması sayılabilir.


nasır tedavisi

Nasır nasıl geçer

Nasır nasıl geçer; nasır, tek seferde tamamen ortadan kaldırılamaz. Uzman Podolog Elif Demir tarafından doğru aralıklarla sertleşen tabakalar ağrısız bir şekilde özel cihazlarla temizlenir. Nasırın sıfır noktasına kadar tek seferde alınması, o bölgede tekrar ve daha fazla deri kalınlaşmasını beraberinde getirebilir. Çünkü vücut, savunmasını daha fazla arttırma gereği duyar. Kullanılan nasır bandı, asit içerdikleri için tek seferde çözüm odaklı olup kesin sonuç getirmeyecek aksine derinin savunma mekanizmasını devreye sokacağından bir sonraki oluşumunu hızlandırdığı gibi nasırın artışını sağlayacaktır. Bu durum şeker hastalarında hayati risklere neden olabilir. Hem acı veren, hem de estetik görüntü bozukluğuna sebep olan nasırlarınızdan doğru ve düzenli ayak bakımı ile kurtulmak mümkün.

Nasıra ne iyi gelir

Nasıra ne iyi gelir; yumuşak deriden yapılmış, gerekirse kişiye özel tabanlık tercih edilmelidir. Ayağı sürten sıkı ayakkabı ve terliklerden yalın ayak yürümeden kaçınılmalıdır. Günlük olarak ayak hijyenine dikkat etmelidir. Ayağa giyilen çorap pamuklu, bambu lifi veya terletmeyenlerden olmalıdır. Ayaklar belirli aralıklarla nemlendirilmelidir. Podolog Elif Demir Ayak Sağlığı Merkezi’ nde gerekli bilgileri size verecektir.

Nasır Bakımı

Nasır bakımı ayak sağlığı merkezi veya ayak bakım merkezi ile düzenli olarak yapılması nasıl oluşumunu engeller. Sertleşmiş deri nedeni ile hem acı veren hem de estetik olarak probleme neden olan nasıra son vermek, düzenli ve doğru ayak bakımı ile tabi ki mümkündür.

Nasır nasıl temizlenir

Nasır nasıl temizlenir; oluşmuş nasırın sıfır noktasına kadar tek seferde alınması, o bölgede tekrar ve daha fazla deri kalınlaşmasını beraberinde getirebilir. Vücut, savunmasını daha fazla arttırma gereği duyar. Bu yüzden nasırlı bölge, doğru aralıklarla ve yavaş yavaş temizlenmelidir. Ayrıca nasır bantları asit içerdikleri için şeker hastalarında kesinlikle kullanılmamalıdır. Böyle bir durumda oluşabilecek yaralanmalar hayati riskler oluşturabilir. Bu operasyonu diplomalı ve konusunda deneyimli ve Uzman Podolog eşliğinde yapmalısınız.

Nasır bulaşıcı mıdır?

Nasır bulaşıcı mıdır; nasır bulaşıcı bir hastalık değildir, nefesle , dokunmakla, öpmekle, aynı ayakkabıyı, terliği, eşyaları kullanmakla, aynı kaptan yemek yemekle, aynı ortamda bulunmakla bulaşmaz.

Nasır Bakımı

Nasır bakımı yapılırken en önemli unsur baskı ve sürtünmenin ortadan kaldırılmasıdır. Nasır parmak arasındaysa, ise pamuk ya da özel silikon yastıkçık veya halka kullanılmalıdır. Bazen de kişiye özel ortopedik tabanlık veya ayakkabıların kullanımı gerekebilir. En doğru bakım doğru aralıklarla yapılacak nasırın temizlenmesidir. Kullanılan nasır bantlarının çok fazla başarılı olmaması ya da şeker hastalarına içinde bulunduğu asitli madde sebebi ile rahatsızlık vermesi sebebi ile nasır bakımı ile temizleme yapılır. Temizleme işleminden sonraki süreçte nasırın tekrardan oluşumunun engellenmesi için nemlendirici kullanımıdır. Uygun oranda üre içeren nemlendirici kremler nasır oluşumunu engeller. Bu kremler Medikal bakım yapan ayak sağlığı merkezinde bulunmaktadır. Nasır bakımından sonraki nasır bakımları, nasırın vaziyetine göre 3-4 haftalık periyotlarla tekrarlanmasında fayda vardır.

Nasır bakımı nasıl yapılır

Nasır bakımı nasıl yapılır; nasırın sıfır noktası dediğimiz yere kadar tek seferde alınması, o bölgede tekrar ve daha fazla deri kalınlaşmasını beraberinde getirebilir. Çünkü vücut, savunmasını daha fazla arttırma gereği duyar. Bu yüzden nasırlı bölge, doğru aralıklarla ve yavaş yavaş temizlenmelidir. Ayrıca nasır bantları asit içerdikleri için şeker hastalarında kesinlikle kullanılmamalıdır. Böyle bir durumda oluşabilecek yaralanmalar hayati riskler oluşturabilir.


Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Logo-pedolog-beyaz

Elif Demir, 1987 yılında İstanbul'da doğdu. 2006 yılında, T.C. MEB (LCC) Lisans & Kültür Merkezi Ayak Sağlığı Setifikasyon Programı'nı bitirdi ve 2007 yılında Almanya’da Batık Tırnak ve Diyabetik Ayak alanlarında sertifikalarını tamamladı. 2014 yılında başladığı T.C. Acıbadem Üniversitesi’nde Podoloji Lisans eğitimini tamamladı. Podoloji alanında hem sertifikasyon hem de diploma programında tamamlaması ile Türkiye’ nin ilklerinden olma gururunu yaşadı.

YASAL UYARI

Bu sitede yer alan bilgiler, kişileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup, hiçbir şekilde hastalıkların uygulamalarında kullanılamaz. Sitemiz Sağlık Bakanlığı’nın 15/02/2008 tarih ve 26788 numaralı yönetmeliği 29. maddesine göre ilgili konularda bilgilendirme amaçlı tanıtım ve ilan kapsamında hazırlanmıştır.

Çalışma Saatleri

Hafta içi ve Cumartesi: 09.00 – 19.00

Pazar: Kapalı

Copyright © 2018 Podolog Elif Demir'in Resmi Web Sitesidir. | Kurumsal Web Tasarım

Call Now Button0850 885 2 774