Pazartesi - Cumartesi 09:00 - 19:00 / Pazar - Kapalı0850 885 2 774ETİLER / ALTUNİZADE

Ayak Basış Bozuklukları

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.


Ayak Basış Bozuklukları

ayak basış bozuklukları

Ayak Basış Bozuklukları

Ayakta basış bozukluğu olması omurgayı doğrudan etkilediği için, duruş problemlerine neden olabilir. Basış bozukluğu genellikle genetik olarak ortaya çıktığı gibi, yürüme çağında yanlış basış pozisyonlarının belirlenmesi ya da yanlış ayakkabı seçimi nedeniyle de oluşabilir.

Erken dönemde ortaya çıkan basış bozuklukları, özellikle bel ve sırt ağrıları olmak üzere diz ve kalça bölgesinde de ağrılara neden olabilir. Basış bozukluklarının düzeltilmesi için kişiye özel tabanlıkların kullanılması gerekir. Ayak bileği hastalıklarında ya da uzun süre ayakta durarak çalışan insanların kişiye özel tabanlık kullanması ayak basış problemlerinin ortadan kalkmasını sağlar.Basış Bozuklukları Çözümü Nasıl Olur?

Basış bozukluklarının çözümü için, yürüme analizi ve ayak analizi yapılması gerekir. Hastanın neden basış sorunu yaşadığının tespit edilmesi ve basış sırasında ayak ve kasların hareketinin incelenmesi sonrasında hastalara gerekli çözüm önerileri uygulanabilir. Yürüme analizi sonrasında dışa basma tabanlık, yan basma, içe doğru basma gibi basış bozukluklarına çözüm üretilebilir.

Ayak basış bozuklukları, ayakta bazı hastalıkların oluşmasına neden olabilir. Ayak tabanında deri sertleşmesi gibi sorunlara neden olan basış bozukluklarına çözüm üretilirken podoloji uygulamalarının yapılması da gerekebilir. Ayak tabanında deri sertleşmesi gibi sorunların ortadan kaldırılması için uzman podologlara danışmak önemlidir.


ayakta basış bozuklukları
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Logo-pedolog-beyaz

Elif Demir, 1987 yılında İstanbul'da doğdu. 2006 yılında, T.C. MEB (LCC) Lisans & Kültür Merkezi Ayak Sağlığı Setifikasyon Programı'nı bitirdi ve 2007 yılında Almanya’da Batık Tırnak ve Diyabetik Ayak alanlarında sertifikalarını tamamladı. 2014 yılında başladığı T.C. Acıbadem Üniversitesi’nde Podoloji Lisans eğitimini tamamladı. Podoloji alanında hem sertifikasyon hem de diploma programında tamamlaması ile Türkiye’ nin ilklerinden olma gururunu yaşadı.

YASAL UYARI

Bu sitede yer alan bilgiler, kişileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup, hiçbir şekilde hastalıkların uygulamalarında kullanılamaz. Sitemiz Sağlık Bakanlığı’nın 15/02/2008 tarih ve 26788 numaralı yönetmeliği 29. maddesine göre ilgili konularda bilgilendirme amaçlı tanıtım ve ilan kapsamında hazırlanmıştır.

Çalışma Saatleri

Hafta içi ve Cumartesi: 09.00 – 19.00

Pazar: Kapalı

Copyright © 2018 Podolog Elif Demir'in Resmi Web Sitesidir. | Kurumsal Web Tasarım

Call Now Button0850 885 2 774