Pazartesi - Cumartesi 09:00 - 19:00 / Pazar - Kapalı0850 885 2 774ETİLER / ALTUNİZADE

Tırnak Mantarı

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.


Tırnak Mantarı

tırnak mantarı

Tırnak Mantarı

Tırnak mantarı rahatsızlığı olan insanlar, toplumda kendilerini sosyokültürel olarak baskı altında hissederler. Vücut temizliğine gerekli özeni göstermemesi, doğrultusunda mantara sebep olduğu düşüncesi yaygındır. Mantar hijyen eksikliklerinden olduğu gibi bir çok farklı nedenden de kaynaklanabilir. Bu baskı altında hissediş, mantarın önemsenmemesine ve rahatsızlığın çözümünün olumsuz etkilenmesine neden olmaktadır.

Tırnak mantarı rahatsızlığı tırnağın yüzeyinde, renginde, şeklinde bozulma ve kalınlaşma sonucunda bazen kötü koku vermektedir. Tırnak altında ve etrafında ölmüş olan deri parçaları bulunur. Tırnak mantarı, tırnağı kalınlaştırarak bir basınç oluşturur bu basınç ile de tırnak batması tırnak iltihaplarına oluşur. Özellikle diyabet hastalarında dolaşım bozukluğuna bağlı olarak mantar rahatsızlıkları görülmektedir. Bu rahatsızlıklara yani tırnak mantarına karşı dikkat edilmesi ve ayak bakımlarının düzenli bir şekilde yapılması gerekmektedir.Mantarlı Tırnak

Mantar, ayak ve tırnaklarda en sık rastlanılan sorunlardandır. Özellikle mantarlı tırnak, ayak sağlığı ve estetik görünüm için risk oluşturmaktadır. Tırnak mantarının başlıca sebepleri de ayak derisi üzerinde oluşan mantarın dolaşım yolu veya kaşıma dokunma yolu ile tırnağa sıçraması aynı zamanda tırnak üzerine gelen darbeler sonucunda açılan tırnak altı yaralarında mantar oluşumudur.

Ayak Tırnağı Mantarı

Ayak tırnağı mantarı ile deforme veya batmış tırnak, bağışıklık sisteminin zayıflaması, ayağın uzun zaman ayakkabı içinde nemli ortamda kalan ayak gibi nedenler sonucunda ayak tırnağı mantarı oluşur. Tırnak mantarı kişi için sadece estetik bir problem demek değildir. Tüm vücut için riskli bir durumdur. Tromboflebit (toplar damar iltihabı) sebebine yol açması tırnak mantarının zararlarından biridir. Çözümünde mantarlı doku özel frezlerle temizlenir, mantara karşı haricen uygulanan ürünler verilir. Mantar bakımında ağız yoluyla ilaç kullanamayan hastalar için alternatif bir çözüm yoludur.


tırnak mantarı

Ayak sağlığı merkezinde uzman Podolog Elif Demir tarafından yapılacak olan ayak tırnak mantarı bakımı esnasında, kalınlaşmış ve mantarlı tırnak hastalıklı doku bırakılmayacak şekilde podoloji cihazları ile inceltilerek temizlenir. Hastalıklı dokunun temizlenmesi, ardından sağlıklı uzayan tırnağın mantara bulaşmadan uzamasını sağlar. Aynı zamanda tırnak kalınlaşmasıyla ayakkabı içerisinde oluşan rahatsızlık giderilmiş olur. Gerekli görüldüğü durumlarda jel uygulaması yapılır. Bu uygulama mantarlı tırnaklarda çözüm sürecini kısaltırken, tırnakta kalınlaşmadan veya mantardan oluşan kötü görüntünün kalkmasına yarımcı olur.


Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Logo-pedolog-beyaz

Elif Demir, 1987 yılında İstanbul'da doğdu. 2006 yılında, T.C. MEB (LCC) Lisans & Kültür Merkezi Ayak Sağlığı Setifikasyon Programı'nı bitirdi ve 2007 yılında Almanya’da Batık Tırnak ve Diyabetik Ayak alanlarında sertifikalarını tamamladı. 2014 yılında başladığı T.C. Acıbadem Üniversitesi’nde Podoloji Lisans eğitimini tamamladı. Podoloji alanında hem sertifikasyon hem de diploma programında tamamlaması ile Türkiye’ nin ilklerinden olma gururunu yaşadı.

YASAL UYARI

Bu sitede yer alan bilgiler, kişileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup, hiçbir şekilde hastalıkların uygulamalarında kullanılamaz. Sitemiz Sağlık Bakanlığı’nın 15/02/2008 tarih ve 26788 numaralı yönetmeliği 29. maddesine göre ilgili konularda bilgilendirme amaçlı tanıtım ve ilan kapsamında hazırlanmıştır.

Çalışma Saatleri

Hafta içi ve Cumartesi: 09.00 – 19.00

Pazar: Kapalı

Copyright © 2018 Podolog Elif Demir'in Resmi Web Sitesidir. | Kurumsal Web Tasarım

Call Now Button0850 885 2 774