Pazartesi - Cumartesi 09:00 - 18:00 / Pazar - Kapalı0542 556 35 01FULYA / ALTUNİZADE

Topuk ÇatlağıTopuk Çatlağı

https://podologelifdemir.com/wp-content/uploads/2018/02/topuk-catlagi-1.jpg

Topuk Çatlağı

Topuk çatlağı, kişinin sağlığını tehdit eden önemli bir ayak sorunudur. Topuk çatlağı tedavisinde kesinlikle bir podologdan destek alınmalıdır. Uzman podoloğunuz Avrupa’da geliştirilmiş özel podoloji cihazları ile sizin probleminizin yoğunluğuna bağlı olarak seçeceği uygun aparatlarla işlem yapar.

Deri altındaki yağ tabakasının vücut ağırlığının altında kaldığından ayak derisinin yanlara doğru genişletilerek çatlamaya neden olur. Çatlamalar bir nevi deri yırtığıdır. Derideki çatlaklar şişkin kuru ve yağ eksikliği olan nasır tabakaları sonucu olarak oluşmaktadır. Çatlakların ilerlemesi burada bulunan damarlar sayesinde mikroorganizmaların çatlaklardan vücudun içine ulaşma riski nedeniyle tehlikeli olabilmektedir. Ayrıca burada bulunan açık sinir uçları, çok fazla ağrı hissedilmesine sebep olmaktadır.Topuk Çatlağı Tedavisi

Topuk çatlağı, kişinin sağlığını tehdit eden önemli bir ayak sorunudur. Topuk çatlağı tedavisinde kesinlikle bir podologdan destek alınmalıdır. Uzman podoloğunuz Avrupa’da geliştirilmiş özel podoloji cihazları ile sizin probleminizin yoğunluğuna bağlı olarak seçeceği uygun aparatlarla işlem yapar. İşlem sürecinde fazlalık olan nasırlaşmış tabaka dikkatlice alınarak basınç azaltılır. Topuk çatlaklarının içleri dahil olmak üzere keratin dokulardan arındırılır. Her tedavi sürecinde olduğu gibi çatlak topuk tedavisi de düzenli bakım, takip ve uzmanın önereceği uygun ürünleri düzenli uygulamaktan geçer.


https://podologelifdemir.com/wp-content/uploads/2018/02/topukcatlagi-oncesi-sonrasi.jpg
https://podologelifdemir.com/wp-content/uploads/2018/02/topuk-catlagi-tedavisi.jpg

Topuk çatlağı neden olur

Topuk çatlağı neden olur; kişinin uzun süre ayakta kalması, kilo artışlarında, çok ince tabanlı düz ayakkabılar giymek, yürüme sırasında sert zeminlerden alınan travmalar ve şeker hastalarında ayak derisinin kuru olmasından dolayı topuk çatlağına sebep olur.


Logo-pedolog-beyaz

Elif Demir, 1987 yılında İstanbul'da doğdu. 2006 yılında, T.C. MEB (LCC) Lisans & Kültür Merkezi Ayak Sağlığı Setifikasyon Programı'nı bitirdi ve 2007 yılında Almanya’da Batık Tırnak ve Diyabetik Ayak alanlarında sertifikalarını tamamladı. 2014 yılında başladığı T.C. Acıbadem Üniversitesi’nde Podoloji Lisans eğitimini tamamladı. Podoloji alanında hem sertifikasyon hem de diploma programında tamamlaması ile Türkiye’ nin ilklerinden olma gururunu yaşadı.

YASAL UYARI

Bu sitede yer alan bilgiler, kişileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup, hiçbir şekilde hastalıkların tanı veya tedavisinde kullanılamaz. Sitemiz Sağlık Bakanlığı’nın 15/02/2008 tarih ve 26788 numaralı yönetmeliği 29. maddesine göre ilgili konularda bilgilendirme amaçlı tanıtım ve ilan kapsamında hazırlanmıştır.

Çalışma Saatleri

Hafta içi ve Cumartesi: 09.00 – 18.00

Pazar: Kapalı

Copyright © 2018 Podolog Elif Demir'in Resmi Web Sitesidir. | Kurumsal Web Tasarım

Call Now Button