Pazartesi - Cumartesi 09:00 - 19:00 / Pazar - Kapalı0850 885 2 774ETİLER / ALTUNİZADE

Diyabet Ayak Bakımı

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.


Diyabet Ayak Bakımı

diyabetik ayak bakımı

Diyabet Ayak Bakımı

Diyabetik hastalarda rahatsızlığın getirisi olarak dolaşım problemi nedeni ile ayaklarda his kaybı olmaktadır. Bu nedenle ayaklarda oluşabilecek komplikasyonların farkındalığı düşük olacağından, diyabetik ayak hastalarının ayak sağlığı ve bakımı konusunda bilinçli olmaları gerekmektedir. Rahatsızlık nedeniyle diyabet hastalarının ayaklarında mantar, apse, deri ve tırnaklarda deformasyon oluşumu daha sık rastlanabilmektedir.

Diyabetik ayak, diyabet hastalığında en önemli ve yıkıcı komplikasyonlardan biridir. Diyabetik popülasyonda, diyabetik ayak rahatsızlığı görülme sıklığı %4-10’dur. Yaşlı hastalarda daha sık rastlanır. Bu ayak rahatsızlığı, öyküsü olan mevcut diyabetli hastaların yaklaşık %5, diyabetik hastalarda yaşam boyu diyabetik ayak belirtilerinin oluşma riski %15 olduğu tahmin edilmektedir.Diyabet hastalarında ayaklarda kuruma, parmak arasında mantar, ayaklarda kabarcık ve su toplaması oluşur, nasır veya ayaklarda hissizlik meydana gelir ve tırnaklarda şekil bozukluğu ve kalınlaşma şikayetlerinden biri veya birkaçı görülür. Diyabetik ayak rahatsızlığı riski taşımakta olduğunuzun bilincinde olmalısınız. Bu durumda uzman podolog ve podiatristinize danışarak gecikmeden uygulamanın başlaması önem arz etmektedir.

Diyabetik ayak yaraları, ayağın kesilmesine neden olan durumların başında gelir. Damarlarda tıkanıklık ve daralmalar, yara ve enfeksiyon riskini artırdığı gibi, hastaların uzun süre hastanede kalmaları sosyal hayatlarını da olumsuz etkiler.


diyabetik ayak sorunu
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Logo-pedolog-beyaz

Elif Demir, 1987 yılında İstanbul'da doğdu. 2006 yılında, T.C. MEB (LCC) Lisans & Kültür Merkezi Ayak Sağlığı Setifikasyon Programı'nı bitirdi ve 2007 yılında Almanya’da Batık Tırnak ve Diyabetik Ayak alanlarında sertifikalarını tamamladı. 2014 yılında başladığı T.C. Acıbadem Üniversitesi’nde Podoloji Lisans eğitimini tamamladı. Podoloji alanında hem sertifikasyon hem de diploma programında tamamlaması ile Türkiye’ nin ilklerinden olma gururunu yaşadı.

YASAL UYARI

Bu sitede yer alan bilgiler, kişileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup, hiçbir şekilde hastalıkların uygulamalarında kullanılamaz. Sitemiz Sağlık Bakanlığı’nın 15/02/2008 tarih ve 26788 numaralı yönetmeliği 29. maddesine göre ilgili konularda bilgilendirme amaçlı tanıtım ve ilan kapsamında hazırlanmıştır.

Çalışma Saatleri

Hafta içi ve Cumartesi: 09.00 – 19.00

Pazar: Kapalı

Copyright © 2018 Podolog Elif Demir'in Resmi Web Sitesidir. | Kurumsal Web Tasarım

Call Now Button0850 885 2 774