Pazartesi - Cumartesi 09:00 - 18:00 / Pazar - Kapalı0542 556 35 01FULYA / ALTUNİZADE

Medikal Ayak BakımıMedikal Ayak Bakımı

https://podologelifdemir.com/wp-content/uploads/2018/02/medikal-ayak-bakim.jpg

Medikal Ayak Bakımı

Bütün gün boyunca vücut ağırlığının baskısına maruz kalan ve çevresel faktörlerden olumsuz etkilenen ayakların bakımı ve sağlığı, gerek genel sağlık açısından gerekse estetik açıdan önem taşır.

Ayak bakımının yetersiz olması durumunda karşılaşabileceğiniz rahatsızlıkların arasında batık tırnak, nasır, siğil, deri çatlakları, deri sertleşmesi, tırnak ve ayak mantarları ve bunlara bağımlı ayakta oluşan deformasyonlar gelir. Ayaklarda oluşan hastalıkların tedavisi pololoji uzmanları tarafından yapılmalıdır.

Bunlara ek olan şeker hastalarında görülebilen diyabetik ayak rahatsızlığı, insan sağlığının ve yaşam kalitesinin korunabilmesi için çok önem arz etmektedir. Kesinlikle bu tür vakalarda uzman podolog ya da podiatristlere başvurulması son derece önemlidir.


Medikal Ayak Bakımı Yaptırmanın Önemi

Medikal ayak bakımı, podolojik cihazlar kullanılarak tırnak yüzeyinin temizlenmesi ve sertleşmiş derilerin inceltilerek sterilize edilmesini sağlar. Tırnak etlerinin pens kullanılmadan temizlenmesi sağlanarak, pedikür işleminden sonra oluşan pürüzlü görüntünün önüne geçer.

Rutin aralıklarla yapılması gereken medikal ayak bakımı, özellikle spor ya da dans gibi mesleklerle uğraşan insanlar için de önemlidir. Terleme, uzun süre ayakta kalma ya da ayakların aktif kullanıldığı bir yaşantıya sahip olma, ayak problemleri ile karşılaşma riskini artırır. Medikal ayak bakımı yaptırmak, ayak sağlığı ile ilgili oluşabilecek sorunların önüne geçer.


https://podologelifdemir.com/wp-content/uploads/2018/02/medikal-ayak-bakimi2-780x633.jpg
Logo-pedolog-beyaz

Elif Demir, 1987 yılında İstanbul'da doğdu. 2006 yılında, T.C. MEB (LCC) Lisans & Kültür Merkezi Ayak Sağlığı Setifikasyon Programı'nı bitirdi ve 2007 yılında Almanya’da Batık Tırnak ve Diyabetik Ayak alanlarında sertifikalarını tamamladı. 2014 yılında başladığı T.C. Acıbadem Üniversitesi’nde Podoloji Lisans eğitimini tamamladı. Podoloji alanında hem sertifikasyon hem de diploma programında tamamlaması ile Türkiye’ nin ilklerinden olma gururunu yaşadı.

YASAL UYARI

Bu sitede yer alan bilgiler, kişileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup, hiçbir şekilde hastalıkların tanı veya tedavisinde kullanılamaz. Sitemiz Sağlık Bakanlığı’nın 15/02/2008 tarih ve 26788 numaralı yönetmeliği 29. maddesine göre ilgili konularda bilgilendirme amaçlı tanıtım ve ilan kapsamında hazırlanmıştır.

Çalışma Saatleri

Hafta içi ve Cumartesi: 09.00 – 18.00

Pazar: Kapalı

Copyright © 2018 Podolog Elif Demir'in Resmi Web Sitesidir. | Kurumsal Web Tasarım

Call Now Button