Pazartesi - Cumartesi 09:00 - 18:00 / Pazar - Kapalı0542 556 35 01FULYA / ALTUNİZADE

Kalınlaşmış Tırnak BakımıKalınlaşmış Tırnak Bakımı

https://podologelifdemir.com/wp-content/uploads/2018/02/tirnak-mantari-tedavisi.jpg

Kalınlaşmış deforme tırnak bakımı

Dolaşım bozukluğu, kalp-damar ve şeker hastalıkları ve tırnağın dışarıdan aldığı travmalara bağlı olarak gelişen baskılar sonucunda, ayak tırnaklarında kalınlaşmalar gelişebilir. Sürekli baskı alan tırnak, alt dokuları ve tırnağın canlı kısmı olan matriksi korumak amacıyla baskıya karşı, kalınlaşır. Kalınlaşmış tırnaklar kontrol altına alınmadığı süre içerisinde ağrıya sebep olacağı gibi estetik açıdan da sosyokültürel hayatta rahatsızlık verir.Sık olarak mantarlı tırnakla karıştırılan tırnaktaki kalınlaşma ve deformasyonlar birbirleri arasında farklılık gösterir. Tırnakta seyreden bu rahatsızlık (Grifotik) tırnak olarak adlandırılır. Podolog desteği ile yapılan uygulama da, kalınlaşmış tırnak yüzeyi özel cihazlar yardımıyla, kişi ağrı ve acı hissetmeksizin temizlenir. Kalınlaşan doku, canlı tırnak dokusuna kadar inceltilir ve uygun şartlar gözlemlendiğin de üzeri özel bir jelle kaplanır. Tırnaklarda oluşan kalınlaşmanın medikal tedavisindeki başarının sürekliliği, baskının ortadan kalkmasıyla birebir ilgilidir.


https://podologelifdemir.com/wp-content/uploads/2018/02/kalinlasmistirnakbakimi.jpg
Logo-pedolog-beyaz

Elif Demir, 1987 yılında İstanbul'da doğdu. 2006 yılında, T.C. MEB (LCC) Lisans & Kültür Merkezi Ayak Sağlığı Setifikasyon Programı'nı bitirdi ve 2007 yılında Almanya’da Batık Tırnak ve Diyabetik Ayak alanlarında sertifikalarını tamamladı. 2014 yılında başladığı T.C. Acıbadem Üniversitesi’nde Podoloji Lisans eğitimini tamamladı. Podoloji alanında hem sertifikasyon hem de diploma programında tamamlaması ile Türkiye’ nin ilklerinden olma gururunu yaşadı.

YASAL UYARI

Bu sitede yer alan bilgiler, kişileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup, hiçbir şekilde hastalıkların tanı veya tedavisinde kullanılamaz. Sitemiz Sağlık Bakanlığı’nın 15/02/2008 tarih ve 26788 numaralı yönetmeliği 29. maddesine göre ilgili konularda bilgilendirme amaçlı tanıtım ve ilan kapsamında hazırlanmıştır.

Çalışma Saatleri

Hafta içi ve Cumartesi: 09.00 – 18.00

Pazar: Kapalı

Copyright © 2018 Podolog Elif Demir'in Resmi Web Sitesidir. | Kurumsal Web Tasarım