Pazartesi - Cumartesi 09:00 - 19:00 / Pazar - Kapalı0850 885 2 774ETİLER / ALTUNİZADE

Ayak Tabanında Deri Sertleşmesi

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.


Ayak Tabanında Deri Sertleşmesi

ayak tabanı deri sertleşmesi

Ayak Tabanında Deri Sertleşmesi

Ayak tabanında oluşan bu deri kalınlaşmalarına hiperkeratoz denir. Ayak tabanında ki bu sertleşme ve kalınlaşmalar öncelikle yanlış basma sonucu (düz tabanlık, içe basma, yüksek kavis gibi) olur. Dış deri tabakasının protein kompenenti olan keratinin miktarının artışına bağlı olan kalınlaşmadır. Yanlış basmanın yanı sıra sürekli ve mekanik tahrişler, dar ayakkabılar, fazla ısı, kimyevi etkiler de oluşmasına neden olabilir. Oluşan bu travmalara bağlı olarak savunma mekanizması aktive olan deri de sertleşme ve kalınlaşmalar gözlenir.Kontrol altına alınmayan hiperkeratoz yaşanan ağrı ve acıların yanı sıra ciddi sıkıntılara yol açabilir. Bakımında öncelikli hedef, derinin kalınlaşma ve sertleşmesinin nedenini ortadan kaldırmaktır. Basış bozukluğundan kaynaklanıyor ise kişiye özel yapılan tabanlıklarla ayağın düzgün basması sağlanmaya çalışılır ve yükün ayağa eşit miktarda dağıtılması sağlanır.

Podolog Elif Demir uygun cihazlarla yapacağı işlemler ile keratin dokuyu temizliyor. Böylelikle etkin tehditler ortadan kalkınca ve Podolog Elif Demir’ in müdahalesi ile ayakta görülen sertleşme ve kalınlaşmalar 6-8 hafta içerisinde ortadan kalkıyor.


ayak nasırı
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Logo-pedolog-beyaz

Elif Demir, 1987 yılında İstanbul'da doğdu. 2006 yılında, T.C. MEB (LCC) Lisans & Kültür Merkezi Ayak Sağlığı Setifikasyon Programı'nı bitirdi ve 2007 yılında Almanya’da Batık Tırnak ve Diyabetik Ayak alanlarında sertifikalarını tamamladı. 2014 yılında başladığı T.C. Acıbadem Üniversitesi’nde Podoloji Lisans eğitimini tamamladı. Podoloji alanında hem sertifikasyon hem de diploma programında tamamlaması ile Türkiye’ nin ilklerinden olma gururunu yaşadı.

YASAL UYARI

Bu sitede yer alan bilgiler, kişileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup, hiçbir şekilde hastalıkların uygulamalarında kullanılamaz. Sitemiz Sağlık Bakanlığı’nın 15/02/2008 tarih ve 26788 numaralı yönetmeliği 29. maddesine göre ilgili konularda bilgilendirme amaçlı tanıtım ve ilan kapsamında hazırlanmıştır.

Çalışma Saatleri

Hafta içi ve Cumartesi: 09.00 – 19.00

Pazar: Kapalı

Copyright © 2018 Podolog Elif Demir'in Resmi Web Sitesidir. | Kurumsal Web Tasarım

Call Now Button0850 885 2 774