Pazartesi - Cumartesi 09:00 - 19:00 / Pazar - Kapalı0850 885 2 774ETİLER / ALTUNİZADE

Tırnak Batması

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.


Tırnak Batması

tırnak batması tedavisi
tırnak batması

Tırnak Batması

Ayak sağlığını ciddi olarak tehdit eden tırnak batması rahatsızlığı, Ayak Sağlığı Bilimi (Podoloji) ve Ayak Sağlığı Uzmanı’ nın (Podolog) temel alanlarından biridir. Kesinlikle profesyonel olmayan veya evde uygulanabilecek metotlar ile kesin çözüm sağlanamayan hatta etkilerinin kötüleşmesine neden olabilen bir rahatsızlıktır. Güzellik merkezleri veya kuaförlerde pedikür seanslarını sırasında da uygulanan yanlış ve bilinçsiz yöntemler rahatsızlığın şiddetlenmesine sebep olabilir.

Tırnak Batması Nedir?

Tırnak batması nedir; her yaş döneminde görülebilen tırnak batması, ayak parmaklarındaki tırnakların kenarının bir baskıya, darbeye veya yanlış tırnak kesimi sebebi ile yumuşak deri içine girerek gelişmesine olarak tanımlanır.

Bireylerde en çok ayak baş parmağında görülen tırnak batması; iltihaplanması yanında görünümü de olumsuz etkiler ve böylelikle ayak sağlığını da tehdit etmektedir. Batık tırnak ile birey düzgün yürüyemeyebilir veya acı çekebilir.Tırnak Batması Başlangıcı

Tırnak batması başlangıcı; en önemlisi ayağı sıkan ve dar ayakkabılar giyilmesidir. Diğer dikkati çekilmesi gereken önemli durum ise tırnak batmasının tırnakların bilinçsiz ve yanlış kesiminden ileri gelmektedir. Tırnak batması başlangıcı olan tırnak üzerine gelen tırnağın zedelenmesine veya kırılmasına yol açan sert ve hızlı darbeler diyebiliriz. Tırnak batması ile kişi şiddetli şekilde acı çekmesi ve bununla birlikte tırnağın battığı yerin enfeksiyon kapmaması gerekmektedir. Podolog Elif Demir ile hijyenik aletler ve son teknolojik uygulamalar ile tırnak batması bakımı yapılmaktadır.


tırnak teli
tırnak batması tedavisi

Tırnak Batması Teli

Tırnak çekimine gerek kalmadan,tırnak batması probleminden kurtulmak çok kolay. Batık Tırnak için kullanılan altı farklı sistem uygulanmaktadır.

  • Bs Spange ( tırnak bantı)-
  • Combiped-
  • 3 To Tel Uygulaması-
  • Omega Tel Uygulaması-
  • Podofix-
  • Gold Spange

tekniklerinin hepsi Alman Meşeili olup kişinin tırnağındaki kalınlık -incelik – enfeksiyon-yara durumu, tırnak batığı derecesi, kişinin günlük yaşam koşulları v.s gibi bir çok durum değerlendirilip uygulanmaktadır. Tırnak batması tel uygulaması; Tırnak batmasına tel sistemi ile kesin çözüm. Tırnak batması tedavisi sonrası ayakkabınızı giyip sosyal hayatınıza devam ediyorsunuz. Ağrınız bitiyor acı çekme yok ameliyat veya operasyon yok. “Podolog Elif Demir Ayak Sağlığı Merkezi ile ayağınıza gelen sağlık.”


Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Logo-pedolog-beyaz

Elif Demir, 1987 yılında İstanbul'da doğdu. 2006 yılında, T.C. MEB (LCC) Lisans & Kültür Merkezi Ayak Sağlığı Setifikasyon Programı'nı bitirdi ve 2007 yılında Almanya’da Batık Tırnak ve Diyabetik Ayak alanlarında sertifikalarını tamamladı. 2014 yılında başladığı T.C. Acıbadem Üniversitesi’nde Podoloji Lisans eğitimini tamamladı. Podoloji alanında hem sertifikasyon hem de diploma programında tamamlaması ile Türkiye’ nin ilklerinden olma gururunu yaşadı.

YASAL UYARI

Bu sitede yer alan bilgiler, kişileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup, hiçbir şekilde hastalıkların uygulamalarında kullanılamaz. Sitemiz Sağlık Bakanlığı’nın 15/02/2008 tarih ve 26788 numaralı yönetmeliği 29. maddesine göre ilgili konularda bilgilendirme amaçlı tanıtım ve ilan kapsamında hazırlanmıştır.

Çalışma Saatleri

Hafta içi ve Cumartesi: 09.00 – 19.00

Pazar: Kapalı

Copyright © 2018 Podolog Elif Demir'in Resmi Web Sitesidir. | Kurumsal Web Tasarım

Call Now Button0850 885 2 774