Pazartesi - Cumartesi 09:00 - 18:00 / Pazar - Kapalı0542 556 35 01FULYA / ALTUNİZADE

Ayak Terlemesi Nasıl Önlenir?

18 Mayıs 2018 by Maksimum Web0
ayak-terlemesi-onleme.png

Ayak terlemesi kötü kokuya neden olduğu için sosyal açıdan problemlere yol açan bir sorun olduğu gibi, ayak derisinde bakteri oluşumunu da hızlandırarak mantar, egzama gibi sorunlara neden olabilir.

Ayak terlemesi, ter bezlerinin normalden fazla çalışmasıyla ortaya çıkabilir. Bununla birlikte, uzun süre ayakta durmak, ter emici özelliği olmayan çoraplar giymek ya da yanlış ayakkabı seçimi de ayak terlemesinin nedenleri arasında yer alır.

Ayak Terlemesi Nasıl Önlenir?

Ayak terlemesi sorunu iyontoferez ve botoks tedavisi ile önlenebilir. Ancak iyontoferez ve botoks tedavileri terleme sorunu için geçici çözüm sağlar. Ayaktaki terleme sorunun giderilmesi için ter bezleri ile ilgili tedavi yapılması gerekir.

Ayak terlemesinin neden olduğu koku veya mantar gibi sorunların önüne geçmek için ise podolojik yöntemlerin uygulanması önemlidir. Ter bezleri ile ilgili tedavi yapılırken ayak bakımını da yaptırmak önemlidir. Ayak bakımının yapılmaması, koku sorununun devam etmesine ve ayakta mantar oluşumuna neden olabilir.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Logo-pedolog-beyaz

Elif Demir, 1987 yılında İstanbul'da doğdu. 2006 yılında, T.C. MEB (LCC) Lisans & Kültür Merkezi Ayak Sağlığı Setifikasyon Programı'nı bitirdi ve 2007 yılında Almanya’da Batık Tırnak ve Diyabetik Ayak alanlarında sertifikalarını tamamladı. 2014 yılında başladığı T.C. Acıbadem Üniversitesi’nde Podoloji Lisans eğitimini tamamladı. Podoloji alanında hem sertifikasyon hem de diploma programında tamamlaması ile Türkiye’ nin ilklerinden olma gururunu yaşadı.

YASAL UYARI

Bu sitede yer alan bilgiler, kişileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup, hiçbir şekilde hastalıkların tanı veya tedavisinde kullanılamaz. Sitemiz Sağlık Bakanlığı’nın 15/02/2008 tarih ve 26788 numaralı yönetmeliği 29. maddesine göre ilgili konularda bilgilendirme amaçlı tanıtım ve ilan kapsamında hazırlanmıştır.

Çalışma Saatleri

Hafta içi ve Cumartesi: 09.00 – 18.00

Pazar: Kapalı

Copyright © 2018 Podolog Elif Demir'in Resmi Web Sitesidir. | Kurumsal Web Tasarım

Call Now Button