Pazartesi - Cumartesi 09:00 - 19:00 / Pazar - Kapalı0850 885 2 774ETİLER / ALTUNİZADE

Ayak Terlemesi Nasıl Önlenir?

18 Mayıs 2018 by admin0
ayak-terlemesi-onleme.png
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Ayak terlemesi kötü kokuya neden olduğu için sosyal açıdan problemlere yol açan bir sorun olduğu gibi, ayak derisinde bakteri oluşumunu da hızlandırarak mantar, egzama gibi sorunlara neden olabilir.

Ayak terlemesi, ter bezlerinin normalden fazla çalışmasıyla ortaya çıkabilir. Bununla birlikte, uzun süre ayakta durmak, ter emici özelliği olmayan çoraplar giymek ya da yanlış ayakkabı seçimi de ayak terlemesinin nedenleri arasında yer alır.

Ayak Terlemesi Nasıl Önlenir?

Ayak terlemesi sorunu iyontoferez ve botoks uygulamaları ile önlenebilir. Ancak iyontoferez ve botoks uygulamaları terleme sorunu için geçici çözüm sağlar. Ayaktaki terleme sorunun giderilmesi için ter bezleri ile ilgili bir bakım yapılması gerekir.

Ayak terlemesinin neden olduğu koku veya mantar gibi sorunların önüne geçmek için ise podolojik yöntemlerin uygulanması önemlidir. Ter bezleri ile ilgili uygulama yapılırken ayak bakımını da yaptırmak önemlidir. Ayak bakımının yapılmaması, koku sorununun devam etmesine ve ayakta mantar oluşumuna neden olabilir.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Logo-pedolog-beyaz

Elif Demir, 1987 yılında İstanbul'da doğdu. 2006 yılında, T.C. MEB (LCC) Lisans & Kültür Merkezi Ayak Sağlığı Setifikasyon Programı'nı bitirdi ve 2007 yılında Almanya’da Batık Tırnak ve Diyabetik Ayak alanlarında sertifikalarını tamamladı. 2014 yılında başladığı T.C. Acıbadem Üniversitesi’nde Podoloji Lisans eğitimini tamamladı. Podoloji alanında hem sertifikasyon hem de diploma programında tamamlaması ile Türkiye’ nin ilklerinden olma gururunu yaşadı.

YASAL UYARI

Bu sitede yer alan bilgiler, kişileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup, hiçbir şekilde hastalıkların uygulamalarında kullanılamaz. Sitemiz Sağlık Bakanlığı’nın 15/02/2008 tarih ve 26788 numaralı yönetmeliği 29. maddesine göre ilgili konularda bilgilendirme amaçlı tanıtım ve ilan kapsamında hazırlanmıştır.

Çalışma Saatleri

Hafta içi ve Cumartesi: 09.00 – 19.00

Pazar: Kapalı

Copyright © 2018 Podolog Elif Demir'in Resmi Web Sitesidir. | Kurumsal Web Tasarım

Call Now Button0850 885 2 774