Pazartesi - Cumartesi 09:00 - 19:00 / Pazar - Kapalı0850 885 2 774ETİLER / ALTUNİZADE

Diyabetik Ayak Nedir ?

2 Temmuz 2018 by admin0
diyabetik-ayak.jpg
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Diyabetik ayak; diyabet hastalarında sık görülen ve müdahale edilip kontrol altına alınmazsa ampütasyona kadar gidebilecek bir rahatsızlıktır. Şeker hastalığı vücutta yeterli miktarda salgı üretilememesi ya da bunun etkili bir şekilde kullanılamaması durumunda ortaya çıkar ve ömür boyu sürer. Getirdiği büyük etkilerden biri de diyabetik ayaktır. Diyabetik ayak; şeker hastalarının ayaklarında yaralar, şekil bozuklukları şeklinde kendini gösterir. Kan dolaşımının bozukluğu, ayağa uygun olmayan ayakkabıların verdiği hasar, his kaybı diyabetik ayak sebeplerinden bir kaçıdır. Her yaşta görülebilir ama ileriki yaşlarda risk çok daha fazladır.

Diyabetik Ayak İçin Alabileceğiniz Önlemler

  • Ayağa uygun ayakkabılar seçilmeli
  • Çıplak ayakla dolaşmamaya özen gösterilmeli
  • Diyabet hastalarına özel diyetler yapılmalı
  • Sigara kullanılmamalı
  • Şeker değerleri kontrol altında olmalı ve sürekli takip edilmeli
  • Sıcak ve soğuk hassasiyetine özen gösterilmeli
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Logo-pedolog-beyaz

Elif Demir, 1987 yılında İstanbul'da doğdu. 2006 yılında, T.C. MEB (LCC) Lisans & Kültür Merkezi Ayak Sağlığı Setifikasyon Programı'nı bitirdi ve 2007 yılında Almanya’da Batık Tırnak ve Diyabetik Ayak alanlarında sertifikalarını tamamladı. 2014 yılında başladığı T.C. Acıbadem Üniversitesi’nde Podoloji Lisans eğitimini tamamladı. Podoloji alanında hem sertifikasyon hem de diploma programında tamamlaması ile Türkiye’ nin ilklerinden olma gururunu yaşadı.

YASAL UYARI

Bu sitede yer alan bilgiler, kişileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup, hiçbir şekilde hastalıkların uygulamalarında kullanılamaz. Sitemiz Sağlık Bakanlığı’nın 15/02/2008 tarih ve 26788 numaralı yönetmeliği 29. maddesine göre ilgili konularda bilgilendirme amaçlı tanıtım ve ilan kapsamında hazırlanmıştır.

Çalışma Saatleri

Hafta içi ve Cumartesi: 09.00 – 19.00

Pazar: Kapalı

Copyright © 2018 Podolog Elif Demir'in Resmi Web Sitesidir. | Kurumsal Web Tasarım

Call Now Button0850 885 2 774