Pazartesi - Cumartesi 09:00 - 19:00 / Pazar - Kapalı0850 885 2 774ETİLER / ALTUNİZADE

Ayak Terlemesi Çözümü

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.


Ayak Terlemesi Çözümü

ayakta terleme

Ayak Terlemesi Çözümü

Ayak terlemesi, rahatsızlık hissine ve kötü kokuya neden olur. Hastaların sosyal yaşamını olumsuz etkileyen ayak terleme rahatsızlığı, genellikle ayak tabanında ve parmakların arasında olur. Ter bezlerinin çok yoğun çalışması ayak terleme rahatsızlığının en sık görülen nedenidir. Bununla birlikte uzun saatler boyunca ayakta çalışma, yanlış çorap ve ayakkabı seçimi de ayağın aşırı terlemesine ve buna bağlı kötü koku oluşumuna neden olur.


Ayak Terleme Çözümü Nasıl Olur?

Ayak terlemesi çözümü iyontoforez ve botoks ile çözüm üretilebilir. İyontoforez uygulamasında, ayakta bulunan ter bezlerine şok etkisi yapılır ve aşırı terleme belirli bir süreliğine geçer. Botoks uygulamasında ise ayak parmaklarına ve tabanına botoks enjeksiyonu yapılarak ter bezlerinin çalışması engellenir. Her iki uygulama da geçici çözüm sağlar. Ayak terleme sorunundan kesin olarak kurtulmak için, ter bezleri ile ilgili uzman podologa danışmanız sizi çözüme ulaşacaktır.


ayak terleme tedavisi nasıl yapılır
ayak terleme tedavisi yapılmazsa ne olur

Ayak Terlemesi Sorunu Çözülmezse Ne Olur?

Ayağın aşırı terlemesi, bakteri oluşumunu hızlandırır. Ayak terlemesinin neden olduğu sorunların başında kötü koku geldiği gibi, mantar oluşumu ve egzama gibi deri hastalıkları da oluşur. Bu hastalıkların çözümü, uzman podologlar tarafından yapılmalıdır. Ayak bakımlarının doğru şekilde ve zamanında yapılmaması; mantar, nasır, egzama, topuk sertleşmesi gibi sorunlara neden olabilir.


Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Logo-pedolog-beyaz

Elif Demir, 1987 yılında İstanbul'da doğdu. 2006 yılında, T.C. MEB (LCC) Lisans & Kültür Merkezi Ayak Sağlığı Setifikasyon Programı'nı bitirdi ve 2007 yılında Almanya’da Batık Tırnak ve Diyabetik Ayak alanlarında sertifikalarını tamamladı. 2014 yılında başladığı T.C. Acıbadem Üniversitesi’nde Podoloji Lisans eğitimini tamamladı. Podoloji alanında hem sertifikasyon hem de diploma programında tamamlaması ile Türkiye’ nin ilklerinden olma gururunu yaşadı.

YASAL UYARI

Bu sitede yer alan bilgiler, kişileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup, hiçbir şekilde hastalıkların uygulamalarında kullanılamaz. Sitemiz Sağlık Bakanlığı’nın 15/02/2008 tarih ve 26788 numaralı yönetmeliği 29. maddesine göre ilgili konularda bilgilendirme amaçlı tanıtım ve ilan kapsamında hazırlanmıştır.

Çalışma Saatleri

Hafta içi ve Cumartesi: 09.00 – 19.00

Pazar: Kapalı

Copyright © 2018 Podolog Elif Demir'in Resmi Web Sitesidir. | Kurumsal Web Tasarım

Call Now Button0850 885 2 774