Pazartesi - Cumartesi 09:00 - 19:00 / Pazar - Kapalı0850 885 2 774ETİLER / ALTUNİZADE

Doğal Yollar ile Nasır Bakımı

20 Mart 2018 by admin0
nasır-tedavisi-1200x675.jpg
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Nasır, hastalara hem fiziksel acı veren hem de oldukça kötü görünen bir hastalıktır. Nasır çoğunlukla ayaklarda görülür. Ayakların nemsiz kalması, dar ayakkabılar giyilmesi, ayağın çok fazla sürtünmesi ve tahriş olmasıyla ortaya çıkar. Nasır kişinin ayak bakımına gereken bakım ve temizliği yapmaması sonucu olarak da ilerler. İlk olarak acı vermese de ilerleyen safhalarda insanlara acı vermeye ve yürürken rahatsız etmeye başlar. Bu çirkin görüntüye sebep olan  hastalıktan evde uygulayabileceğimiz yöntemlerle kurtulabilmek mümkündür. Bu yöntemler;

  • Duştan sonra yumuşamış  olan ayaklarınızda nasırlı bölgeyi yavaşça ponzalayın.
  • Eğer nasırlı bölgeniz büyükse bu yöntemi uygulayın. 6 adet aspirin ezerek toz haline getirin. Macun kıvamına gelene kadar 1 çay kaşığı limon suyu ve 1 çay kaşığı su ile karıştırın. Elde ettiğiniz karışımı nasırlı bölgeye sürün. Plastik bir poşet ile bölgeyi kapatın. 10 dk beklettikten sonra ılık suyla temizleyin ve ponzalayın. Bu yöntem ölü derilerden kurtulana kadar her gün tekrarlamalısınız.
  • Bir başka yöntem ise limonla yapılan bakım yöntemidir. 1 limonun kabuğunu nasırlı bölgeye sarın ve 1 gece bekletin.  Ertesi gün limon kabuğunu tazeleyerek tekrarlayın .
  • Bu önerdiğimiz yöntemlerle nasırınızdan kurtulamazsanız konusunda uzman podologlardan yardım almanız ve medikal ayak bakımına gitmeniz önerilir.
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Logo-pedolog-beyaz

Elif Demir, 1987 yılında İstanbul'da doğdu. 2006 yılında, T.C. MEB (LCC) Lisans & Kültür Merkezi Ayak Sağlığı Setifikasyon Programı'nı bitirdi ve 2007 yılında Almanya’da Batık Tırnak ve Diyabetik Ayak alanlarında sertifikalarını tamamladı. 2014 yılında başladığı T.C. Acıbadem Üniversitesi’nde Podoloji Lisans eğitimini tamamladı. Podoloji alanında hem sertifikasyon hem de diploma programında tamamlaması ile Türkiye’ nin ilklerinden olma gururunu yaşadı.

YASAL UYARI

Bu sitede yer alan bilgiler, kişileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup, hiçbir şekilde hastalıkların uygulamalarında kullanılamaz. Sitemiz Sağlık Bakanlığı’nın 15/02/2008 tarih ve 26788 numaralı yönetmeliği 29. maddesine göre ilgili konularda bilgilendirme amaçlı tanıtım ve ilan kapsamında hazırlanmıştır.

Çalışma Saatleri

Hafta içi ve Cumartesi: 09.00 – 19.00

Pazar: Kapalı

Copyright © 2018 Podolog Elif Demir'in Resmi Web Sitesidir. | Kurumsal Web Tasarım

Call Now Button0850 885 2 774