Pazartesi - Cumartesi 09:00 - 19:00 / Pazar - Kapalı0850 885 2 774ETİLER / ALTUNİZADE

Nasır Bandı Kullanımı

6 Temmuz 2018 by admin0
nasir-bandi.jpg
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Nasır; sürtünme, basınç gibi etkenlerle ayaktaki bunlara maruz kalmış bölgenin derisinin kalınlaşmasıyla meydana gelir. Zaman zaman ağrılı ve hatta yürümeye engel bile olabilen nasırların bakımı için pek çok yol denenmiştir. Nasır bantları da bunlardan biridir.Nasır bantları nasırlı olan bölgenin kalınlaşmış deri tabakasını inceltmeye yöneliktir. Köklü ve uzun zamandır varlığını koruyan nasırlara çok etki etmediği gözlense de yeni oluşan nasırlarda çok büyük oranlarda etkili olduğu görülmüştür. Nasır bantlarının yanlış kullanımı kötü sonuçlar doğurabilir.

Nasıl Kullanılır?

  • Ayağınızda bulunan nasırın boyutuna göre bir nasır bandı seçmek oldukça önemlidir. İçeriğinde asit olan madde bulunduran nasır bantlar, o bölgenin dışına çıkıp sağlıklı deriyle temas ettiğinde o bölgenin derisini inceltip, zarar verebilir. Eczanelerde her boydan nasır bantları bulabilirsiniz.
  • Yapıştırıldıktan sonra sabit kalıp, diğer bölgelere zarar vermemesi için yara bandıyla da destekleyebilirsiniz.
  • Nasır bandını çıkarmak için bir pensten yardım alabilirsiniz. Eğer pens yoksa elle çıkarmak zorundaysanız temas etmemeye özen gösterin. Nasır bölgesine tertürdiyot sürmeyi ihmal etmeyin. Oluşan renk farklılıkları sizi korkutmasın, birkaç yıkamada düzelecektir.

Her durumda bir uzmandan yardım almanız gerekir. Bazı durumlarda (cilt hastalıkları, diyabet vb) nasır bandı kullanılmaması gerekir. Ayak nasırıyla alakalı Ayak Nasırı Neden Olur başlıklı yazımızı da okumayı unutmayın.

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Logo-pedolog-beyaz

Elif Demir, 1987 yılında İstanbul'da doğdu. 2006 yılında, T.C. MEB (LCC) Lisans & Kültür Merkezi Ayak Sağlığı Setifikasyon Programı'nı bitirdi ve 2007 yılında Almanya’da Batık Tırnak ve Diyabetik Ayak alanlarında sertifikalarını tamamladı. 2014 yılında başladığı T.C. Acıbadem Üniversitesi’nde Podoloji Lisans eğitimini tamamladı. Podoloji alanında hem sertifikasyon hem de diploma programında tamamlaması ile Türkiye’ nin ilklerinden olma gururunu yaşadı.

YASAL UYARI

Bu sitede yer alan bilgiler, kişileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup, hiçbir şekilde hastalıkların uygulamalarında kullanılamaz. Sitemiz Sağlık Bakanlığı’nın 15/02/2008 tarih ve 26788 numaralı yönetmeliği 29. maddesine göre ilgili konularda bilgilendirme amaçlı tanıtım ve ilan kapsamında hazırlanmıştır.

Çalışma Saatleri

Hafta içi ve Cumartesi: 09.00 – 19.00

Pazar: Kapalı

Copyright © 2018 Podolog Elif Demir'in Resmi Web Sitesidir. | Kurumsal Web Tasarım

Call Now Button0850 885 2 774